Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Jego nawilżające i wiskoelastyczne właściwości sprawiają, że twarz jest odpowiednio zaokrąglona, gładka i decydują o jej owalu. Z wiekiem dochodzi jednak do utraty tych właściwości, dlatego nasza skóra wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy używany w medycynie estetycznej pozyskany jest drogą chemiczną, czyli nie z tkanek zwierzęcych. Stosuje się go na świecie z powodzeniem od wielu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na podaniu kwasu podskórnie w zapadniętą okolicę. Najczęściej pacjenci decydują się na wypełnienie fałdów nosowo-wargowych i opadających kącików ust.

Często również dokonujemy korekcji kształtu ust i ich wypełnienia. Kwas hialuronowy przyciąga cząsteczki wody i powoduje dodatkowe nawilżenie wypełnionej okolicy. Zabieg jest dla pacjentów całkowicie bezpieczny i bezbolesny – wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się do 12 miesięcy, w zależności od gęstości podanego kwasu.

W naszym gabinecie korzystamy z produktów marki TEOSYAL®, produkowanych przez szwajcarskie laboratorium TEOXANE. Ich zadaniem jest usuwanie głębokich i delikatnych zmarszczek, kształtowanie owalu twarzy, dodawanie objętości, powiększanie ust i podkreślanie ich konturu, nawilżanie skóry od wewnątrz.

Dzięki wykorzystaniu przy produkcji najnowszych osiągnięć technologicznych, kwas hialuronowy zawarty w żelach TEOSYAL® jest wysokiej jakości. Gwarantuje to wyjątkową tolerancję preparatów przez organizm, zminimalizowane ryzyko stan ów zapalnych, zaczerwień i obrzęków oraz doskonałą integrację z tkankami skórnymi i wydłużony czas utrzymywania się efektów zabiegu.